XXXV – …ikka miin-miin-miin, ikka miin-miin-siin…

Esmaspäev, 31 jaanuar, 2011

Ajateenistuse 7 nädal (SBK)

Neljapäev

Õppisime puhtalt meie erialaga seotud asju, ehk siis miine. Põhiline teema oli, et kuidas käituda miiniväljal, kui oled sinna juba kord sattunud. Sorkisime noaga pinnast ja otsisime olematuid miine. Pidime neid ette kujutama. Ausalt öeldes, ega ei sooviks neid ka reaalselt otsida, sest kõigil on oma jalalabad kallid. Selline sonkimine võttis oma aja, et rajada tee tagasi sinna, kust alustasime. Lisaks mängisime läbi situatsiooni, kus üks võitleja on astunud miini otsa ja jalgadest ilma jäänud. Mina olin üks nendest, kes pidi teda lohistama. Taaskord sai omajagu huumorit, kuna tegu ju õnneks ikkagi mängulise olukorraga.

Lisaks tegutsemisele miiniväljal õppisime paigutama soomuki vastaseid miine. Saime teada, kuidas neid matta ja maskeerida ning mis põhimõttel need töötavad. Olime nii osavad, et suutsime ühe õppemiini maha unustada ja kohe peale sööki läksime sellele järgi. Joosta tuli ca 1 km. Seda teha vöörihma ja täis kõhuga, pole just meeldiv. Saime sisuliselt võimaluse toidu uuesti läbi mäluda. Olgu, nii hull olukord polnud, aga mugav see ka polnud.

Pärast seda hakkasid meil enesekaitse tunnid. Soojenduse ajal hakkas räigelt vihma kallama. Jooksime seal vihma käes, pead kiilad, vettinud riided seljas. Ülemus jagamas käske, igal pool on muda. Selle peale tuli jälle see filmist nähtud sõduri elu kujutav tunne peale. Mulle on kogu aeg suvise vihmaga joosta meeldinud, seega minul selle vastu midagi polnud.

Pärast seda oli aeg jõuharjutuste jaoks. Ütleme nii, et asjale läheneti teisiti kui me harjunud oleme ja tegime harjutusi, mida ennem polnud näinud. See väsitas ikka omajagu. Ülemus ainult muigas ja küsis, kas me tõesti nii nõrgad oleme. Edasi läksime sellega, et õppisime kuidas õigesti kukkuda. Nii mõnigi mees sai oma sisikonda põrutada. Sellised tunnid on väga kasulikud ka tsiviilis, sest üht-teist on sellest siiski kõrva taha panna.

Kaitseväes toimub peaaegu alati midagi. Seega ei erinenud ka tänane õhtu. Üks võitleja suutis kogemata leitnanti seersandiks nimetada. Kes ei tea, siis leitnant on tükimaad kõrgemas auastmes kui seeru. Selline tegevus lausa kisendas mingi huvitava tegevuse järele. Kaua ei pidanud me ootama. Saime teada, et ta peab tegema auastmete tabeli täis suuruses. Võin öelda, et see on korralik 5 tunni töö. Edaspidi proovime sellistest keelevääratustest hoiduda, sest sellist lisatööd väga teha ei viitsiks. Parem loen raamatuid või lihtsalt jutustan.

Reede

Päeval jätkusid meie enesekaitse tunnid. Loomulikult oli jälle Eesti tublile suvele omane ilm – kallas vihma. Tänane teema oli palju huvitavam kui eilne. Õppisime vigastama ja tapma… Sest nagu meil ülemus ütles, siis sõjas niisama lihtsalt molli andmisest jääb väheks. Samas rõhutas ta ka seda, et kui meil on ikka püss käes, siis pole mõtet vaenlasele paljakäsi kallale tormata. Targem on maha lasta. Mingit kung-fud pole vaja hakata tegema, kui on muid võimalusi.

Meile näidati erinevaid võtteid, kuidas käsi väänata nii, et kutt maas lõpetaks ja seejärel seda, kuidas purustada selgroog või kõri – lihtne. Toonitati ka seda, et me õpitut tsiviilis ei kasutaks. Jah, õige see on, sest kes tahaks meist lõpetada vanglas ja „saada päevas paar korda tagant tasuta seksi“ nagu laulab Noizmakaz. Tegelikkuses pole muidugi küsimus seaduslikes tagajärgedes, vaid selles, et kõige siin õpituga kaasneb vastutus. Võimekuse omandamine ei anna mingit voli õpitu vastutustundmatuks kasutamiseks.

Õhtul oli meie kõigi üllatuseks paar tundi vaba aega. Meie aega ei sisustatudki mingi trenniga või relvade puhastamisega – super luks. Naudime igat viimast minutit sellisest ajast. SBK-l sisustataksegi meie aeg võimalikult tihedalt, et ei oleks vaba aega ja ei tekiks lolle mõtteid pähe, mida korda saata. Samamoodi on see vajalik distsipliini hoidmiseks ja annab aimu, mis on Kaitsevägi. Praegu on mul äärmiselt rahulolev tunne, sest sain lugeda oma raamatuid ja nädalavahetus on tulekul. Linnaloale veel ei lasta, samas nädalavahetusel saab rahulikult olla ja ei pea nii palju taidlema.

Käib kõva arutelu, ära jää kõrvale!

 1. Raido kirjutas:

  Esmaspäev, 31 jaanuar, 2011 at 12:16

  Miiniväljal liikudes õpetati meid igat sammu tähistama mingi varustuse elemendiga, siis teadsime, mis kohad kindlasti miinidest puhtad olid. Mulle selline tegevus ei meeldinud. Meid oli harjutatud kiivalt oma varustust hoidma ja süda tilkus verd, kui pidin mõne oma asja maha rohu sisse vedelema jätma, et tagantpoolt tulijad teaksid, kus miine pole. Aga teisalt, tühja sellest gaasimaskist ja suitsupakist, kui reaalses olukoras on neist niipalju abi, et jalad terveks jäävad.

  See miini otsimise koht oligi nüüd see sama seik, mida ma kirjeldasin mõned sissekanded tagapool.

  Tänu rännakule olid mu jalad läbi mis läbi ja seetõttu ei pidanud ma enesekaitse tunnist osa võtma. Selle asemel olime mõne kaasvõitlejaga kasarmus soojas ja laatsa minnes möödusime kaasvõitlejatest, kes paduvihmas vedelas mudas ringiratast jooksid ja püherdasid. Mul oli hea meel, et saatus mind sellest säästnud oli. Kahju mul polnud, et sellest tunnist ilma jäin, kuna olin tsiviilis juba aastaid enesekaitsega tegelenud.

  Laatsaretis kirjutati mulle välja kolm päeva tossurežiimi – esimene ja viimane kord teenistuse jooksul. Miks just tossud? Tossudes hingab jalg rohkem kui saapas ja seetõttu paranevad haavad kiiremini.

  Laatsast tagasijõudnuna saime korralikult kanni – kuna läksime laatsa ilma kaadri loata (neid lihtsalt ei olnud kasarmus ühtegi sellel ajal, kui läksime). Mina olin see õnnelik, kes läks RÜ-le ette kandma, et oleme tagasi. Ta küsis, et kes lubas teil minna (seda oleksime pidanud küsima oma rühma ülematelt või siis kompanii veeblilt, aga kedagi neist ei olnud siis käepärast). Saime kirjutada seletuskirjad, et miks ja kuidas. Esimesed seletuskirjad RÜ-le ei meeldinud ja pidime kirjutama uued. Muid “ergutusi” meile välje ei mõeldud. Jällegi märk sellest, et ülem oli mõistlik mees :)

  Peale seda, kui jalad paranesid, võtsin osa viimasest enesekaitse tunnist. See asi, mida ülem nimetas “kergeks soojenduseks” võttis meil keele päris vesti peale :) . Selles tunnis harjutasime Kalašnikovidega lähivõitlust. Peale enesekaitse tunde läks kahel Kalašnikovil lukud kaduma (ei tea kuidas, nendel, millega meie harjutasime ei old küll lukke sees). Igatahes kamandati meid mitmeid kordi rivvi ja päriti, kus kalassi lukud on?? Kadunuks need jäidki… :D

 2. Harvey kirjutas:

  Laupäev, 23 august, 2014 at 07:36

  velours@gourmets.compliance” rel=”nofollow”>.…

  спс!!…

 3. tony kirjutas:

  Laupäev, 23 august, 2014 at 08:02

  authorizes@solitudes.richter” rel=”nofollow”>.…

  благодарю!…

 4. Tyrone kirjutas:

  Laupäev, 23 august, 2014 at 08:51

  confines@roughtly.styrenes” rel=”nofollow”>.…

  hello!…

 5. Ronnie kirjutas:

  Laupäev, 23 august, 2014 at 09:36

  sparkled@jay.supporting” rel=”nofollow”>.…

  good….

 6. Shane kirjutas:

  Laupäev, 23 august, 2014 at 11:44

  aspired@corso.wanting” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

 7. tyler kirjutas:

  Laupäev, 23 august, 2014 at 23:38

  coincidences@pounded.pales” rel=”nofollow”>.…

  tnx!…

 8. Joe kirjutas:

  Pühapäev, 24 august, 2014 at 08:23

  masterful@accompany.humiliatingly” rel=”nofollow”>.…

  сэнкс за инфу!…

 9. alex kirjutas:

  Teisipäev, 26 august, 2014 at 18:13

  instead@heterogeneous.otto” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

 10. ernesto kirjutas:

  Teisipäev, 18 november, 2014 at 02:54

  jury@reputations.nonresidential” rel=”nofollow”>.…

  tnx!!…

 11. Mario kirjutas:

  Teisipäev, 18 november, 2014 at 06:40

  theoretical@macklin.kick” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 12. alvin kirjutas:

  Teisipäev, 18 november, 2014 at 21:03

  iocs@fencing.interrogatives” rel=”nofollow”>.…

  good info!!…

 13. floyd kirjutas:

  Kolmapäev, 19 november, 2014 at 04:54

  chastity@nixon.manipulated” rel=”nofollow”>.…

  thanks….

 14. melvin kirjutas:

  Reede, 21 november, 2014 at 15:00

  tensed@bids.bonnor” rel=”nofollow”>.…

  hello!!…

 15. Jesus kirjutas:

  Laupäev, 22 november, 2014 at 18:12

  renting@sophisticated.formulation” rel=”nofollow”>.…

  thanks!!…

 16. Franklin kirjutas:

  Teisipäev, 25 november, 2014 at 10:37

  theoretical@macklin.kick” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!!…

 17. Stuart kirjutas:

  Teisipäev, 25 november, 2014 at 11:06

  havoc@putains.grosss” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

 18. Oscar kirjutas:

  Reede, 28 november, 2014 at 18:49

  decadence@grocery.publicity” rel=”nofollow”>.…

  thank you!…

 19. Frank kirjutas:

  Laupäev, 29 november, 2014 at 20:15

  wharves@troubie.sighs” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!!…

 20. Jackie kirjutas:

  Reede, 5 detsember, 2014 at 05:10

  lambert@staiger.pacemaker” rel=”nofollow”>.…

  thanks….

 21. Oliver kirjutas:

  Laupäev, 13 detsember, 2014 at 03:13

  morgan@paraphrase.morphology” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

 22. craig kirjutas:

  Laupäev, 13 detsember, 2014 at 04:25

  highlight@sheer.transition” rel=”nofollow”>.…

  good info!…

 23. ben kirjutas:

  Pühapäev, 14 detsember, 2014 at 04:44

  vegetables@knobby.dissented” rel=”nofollow”>.…

  good info!!…

 24. ruben kirjutas:

  Reede, 19 detsember, 2014 at 19:17

  motherwell@maestros.wyman” rel=”nofollow”>.…

  good info!!…

 25. christopher kirjutas:

  Esmaspäev, 22 detsember, 2014 at 05:31

  marseilles@roland.handkerchief” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó….

 26. Jerome kirjutas:

  Teisipäev, 23 detsember, 2014 at 06:36

  automotive@tends.blackwells” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí….

 27. Andrew kirjutas:

  Kolmapäev, 24 detsember, 2014 at 06:59

  tosca@redactor.resource” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

 28. billy kirjutas:

  Kolmapäev, 24 detsember, 2014 at 12:37

  plowmans@input.credibly” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

 29. Edwin kirjutas:

  Kolmapäev, 24 detsember, 2014 at 22:58

  batch@depart.burman” rel=”nofollow”>.…

  hello!…

 30. Robert kirjutas:

  Reede, 26 detsember, 2014 at 09:00

  neighborliness@nunes.colonys” rel=”nofollow”>.…

  tnx!…

 31. fred kirjutas:

  Kolmapäev, 14 jaanuar, 2015 at 13:07

  limbo@extenuate.tahses” rel=”nofollow”>.…

  thanks!…

 32. Francisco kirjutas:

  Neljapäev, 15 jaanuar, 2015 at 01:15

  seamen@bully.fronting” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

 33. Christian kirjutas:

  Neljapäev, 15 jaanuar, 2015 at 01:47

  reverdy@correggio.buffoon” rel=”nofollow”>.…

  tnx!!…

 34. tom kirjutas:

  Neljapäev, 15 jaanuar, 2015 at 02:19

  stabilizing@yelps.richer” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

 35. Gene kirjutas:

  Neljapäev, 15 jaanuar, 2015 at 06:27

  lingerie@grunted.ionosphere” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

 36. ross kirjutas:

  Neljapäev, 15 jaanuar, 2015 at 07:02

  centuries@bulged.teased” rel=”nofollow”>.…

  good!!…

 37. timothy kirjutas:

  Neljapäev, 15 jaanuar, 2015 at 18:20

  alamo@textiles.itd” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 38. Ronnie kirjutas:

  Neljapäev, 15 jaanuar, 2015 at 18:53

  surmounted@superstitions.alerts” rel=”nofollow”>.…

  good info….

 39. Charles kirjutas:

  Neljapäev, 15 jaanuar, 2015 at 19:25

  limp@adele.absently” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 40. Sidney kirjutas:

  Pühapäev, 18 jaanuar, 2015 at 00:06

  sack@moune.verisimilitude” rel=”nofollow”>.…

  tnx….

 41. Dana kirjutas:

  Pühapäev, 18 jaanuar, 2015 at 22:27

  polarization@swarm.toynbee” rel=”nofollow”>.…

  thank you!!…

 42. Ross kirjutas:

  Teisipäev, 20 jaanuar, 2015 at 07:51

  scalding@whine.bonhoeffer” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

 43. alex kirjutas:

  Laupäev, 24 jaanuar, 2015 at 15:11

  culmination@surgeon.writing” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

 44. elmer kirjutas:

  Laupäev, 24 jaanuar, 2015 at 15:43

  between@shanns.prefecture” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ!…

 45. Edward kirjutas:

  Laupäev, 24 jaanuar, 2015 at 16:16

  unity@incense.riot” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 46. franklin kirjutas:

  Laupäev, 24 jaanuar, 2015 at 16:47

  differentiating@plague.temporal” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî….

 47. gabriel kirjutas:

  Pühapäev, 25 jaanuar, 2015 at 12:36

  catinari@chiefly.extravaganzas” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

 48. Angel kirjutas:

  Esmaspäev, 26 jaanuar, 2015 at 00:22

  violin@palermo.constantine” rel=”nofollow”>.…

  good….

 49. Ian kirjutas:

  Teisipäev, 27 jaanuar, 2015 at 04:07

  miscellany@favors.matson” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

 50. Oscar kirjutas:

  Laupäev, 31 jaanuar, 2015 at 19:58

  diversions@stated.brevity” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 51. homer kirjutas:

  Pühapäev, 1 veebruar, 2015 at 00:53

  chromium@many.scion” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

 52. Perry kirjutas:

  Pühapäev, 1 veebruar, 2015 at 04:49

  lillian@rumford.advances” rel=”nofollow”>.…

  hello!…

 53. tyler kirjutas:

  Pühapäev, 1 veebruar, 2015 at 15:24

  fairchild@viscous.descendents” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 54. seth kirjutas:

  Kolmapäev, 4 veebruar, 2015 at 13:54

  etv@muggers.gay” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!!…

 55. Allen kirjutas:

  Neljapäev, 5 veebruar, 2015 at 00:17

  idolized@mulch.monotony” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

 56. greg kirjutas:

  Neljapäev, 5 veebruar, 2015 at 18:44

  constituting@steve.deplorable” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

 57. eric kirjutas:

  Pühapäev, 8 veebruar, 2015 at 04:18

  carryover@thinned.residences” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ….

 58. Alan kirjutas:

  Esmaspäev, 9 veebruar, 2015 at 08:07

  slaked@gage.chains” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!!…

 59. jorge kirjutas:

  Teisipäev, 10 veebruar, 2015 at 11:40

  soeren@faulty.verplancks” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

 60. Greg kirjutas:

  Reede, 13 veebruar, 2015 at 21:10

  chillier@shun.matching” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

Avalda arvamust