XLIX – Uued näod väljaõppekeskuses

Esmaspäev, 9 mai, 2011

Ajateenistuse 12 nädala lõpp ja 13 nädala algus (NAK)

Pühapäev

Meeleolu on üsna hea, sest tsiviilis on ikka ülim olla. Uskumatu. Varem vaba olles seda hinnata ei osanud. Nüüd on aga asjad risti vastupidi. Oskad hinnata iga hetke, mil viibid eemal Kaitseväest. Olen realist ja üsna kindel selles, et reservi saades mingi aja pärast jälle seda tsiviilelu enam sellise pilguga hinnata ei oska. Eks ma siis jälle mõtlen tagasi Kaitseväe aegadele. Hoolimata mõnusast meeleolust, tagasi kasarmusse just eriti ei kipu. Ja üks on kindel, uus nädal tuleb huvitav, sest saabuvad uued tüübid. Ja loodan, et meie enam vooditega rallida ei saa, sest las ka uutele jääb see mõnus võimalus.

Nädala kokkuvõte: Kõrgem auaste toob kaasa suuremad kohustused. Tundub, et elu Kaitseväes hakkab paremuse poole liikuma.

13 nädal

Esmaspäev

Koridoris kajab valjult „ÄRATUUUS!!!“ See tähendab uue nädala algust. Jälle on üks nädal vähem Kaitseväes olla. Igatahes oli tore tõdeda, et eelmise reede õppetunnid olid poistel värskelt meeles ja juba nelja minutiga olime kõik õues rivis. Hea, kui mehed oma tegude eest vastutust võtma hakkavad ja mõistavad asju, mis vaja teha on.

Pärast lõunasööki paitas meie silmi üks väga kena vaatepilt. Meie linnak oli täis tsiviilriietes noori mehi. See sai tähendada ainult ühte – uued poisid on saabunud. Ma ei varjagi kui rõõmsaks meie tuju läks, sest nüüd pole me ainsad keda pannakse. Aga jah, nad ei erinenud meist kui tulime. Vaadati arglikult ja uudistavalt ringi, mis toimuma hakkab ja ütleme nii, et ühtegi naeratust ma nende suudelt välja ei lugenud.

Eks see on üks kõige raksemaid momente ka. Sa ei tea mida sa täpselt pead tegema ja kuidas käituma. Sa ei tea kas su ülemused on normaalsed või m*nnid. Sa ei tea, mis meestega sind kokku pannakse, on nad asjalikud või lihtsalt mingid rullnokad, kellel meri põlvili. Kuradi palju sõltub alguses ikka heast juhusest.

Pärast lõunat, kui uued klemmid käisid oma varustust toomas, tegime meie militaarsporti. Läksime taktikavormis ja kiivritega jooksma. Lisaks jooksmisele harjutasime ka koostööd, vedades mööda põldu redeleid ja kive, ronides üle seinte ja joostes läbi mingite varemete. Lisaks pidime haavatuid vedama mööda kände ja mägesid. Paljud said sellest vägagi mõnusa fiilingu. See polnud jälle lihtsalt mingi dressidega perimeetri jooksmine.

Nagu ka meie ülem ütles – tossudes ja dressides on kerge joosta, aga see ei näita teie võimekust lahinguväljal ja seda me nüüd harjutama hakkamegi. Meile see igati sobis, sest iga vaheldus paremuse suunas Kaitseväes on alati teretulnud. Ja kuna ülem oli meil igati aktiivne, lubas ta selliseid treeninguid meile võimalikult palju tegema hakata ja ütles, et ärge kartke, fantaasiast mul puudus ei ole.

Teisipäev

Buss toob juurde üha uusi ja uusi nägusid. Meil on neid vaadates palju nalja – pakun, et see pole vastastikune. Nemad lihtsalt püüavad kohaneda ja naljast on veel asi üsna kaugel. See kõik sõltub palju muidugi inimesest endast. Tuleb tõdeda, et vaataks tõesti nagu peeglisse. Olime kolm kuud tagasi täpselt samas seisus. Ainuke vahe oli see, et meie teenime üksteist kuud ja nemad kaheksa. Mõnus on vaadata ja nägu läheb naerule, kui neid vaadata marssimas või käsklusi täitmas. Kõrvaltvaatajana nagu kari lambaid. Olime ise samasugused, seega tean, et nädala lõpuks on olukord juba täitsa ok.

Õppisime taaskord kolmnurk laagri hõivamist. Õnneks ei roninud me selle tegemiseks metsa vaid tegime seda kasarmu ees põllul. Lisaks õppisime koostama maastikumudelit. See on põhimõtteliselt käepärastest vahenditest maapinnale tehtud kaart, et anda käsku või selgitada mingit ülesannet.

Tunnist tulles tõime kaasa parajalt palju sodi ja heina. Kohe tekkisid koristamise pärast pinged. Osad mehed arvavad, et kui nad pole enam reamehed vaid õppurid, on neil kohe õigus koristamisest viilida. Nii see ikka pole, sest oleme kõik sama auastmega, lihtsalt osad kujutavad endale liiga palju asju ette. Kuna koristamist tehti suhteliselt üle käe, siis sellega ülemad rahul ei olnud. Saime kohe kanni selle eest ja hoiatati, et kui selline asi korduma hakkab, siis saame seda nädalavahetusel harjutada. Selline asi veel puudus! Igatahes usun, et see peaks olema piisav motivaator asju korralikult teha.

Tegelikult ega olukord polnud ka hull, aga kuna oleme uute ülemate käsutuses, siis tahavad nad alguses korda kehtestada ja asjad paika panna. Sest kui alguses suhtuda lõdvalt, siis ei taha ette kujutadagi, mis toimub paari nädala pärast. Eks me saame seda ise siis ka praktiseerida kui oma mehed ükskord kätte saame. Tuleb loota, et kaader nendega head tööd teeb, sest siis on meil sellevõrra lihtsam.

Käib kõva arutelu, ära jää kõrvale!

 1. Raido kirjutas:

  Esmaspäev, 9 mai, 2011 at 21:01

  N-ltn Meos ja tema militaarsport – need kaks meenuvad esimesena mõeldes tagasi NAK-le. Peale selle meenub veel kursuse vanem ja tema komme meile koridoris rivis olles kurikaga mööda päid anda (õnneks kiivrid olid peas).
  Mina olen elupäevad võhma poolest üsna tagasihoidlik olnud. See seletab, miks ma just erilisse vaimustusse ei sattunud, kui me Meosega tema militaarsporti tegime. Huvitavaks tegi selle muidugi see, et me ei käinud lihtsalt tuima näoga jooksmas, vaid tegime sekka igasuguseid vigureid (nagu sellest ja järgmistest postitustest kindlasti lugeda saate). Seoses selle militaarspordiga jään pikkisilmi ootama seda postitust, milles sa hakkad kirjeldama kuidas me prügi metsa jätmise eest ergutusena saime lasketiiru kõrval mudalompides ja tiikides aeleda. Etteruttavalt võin põnevuse tõstmiseks lisada: kaadrist kursuslane (väeosa psühholoog, kes pidi endale ameti pärast pulgad peale saama ja alati meiega kõik kaasa tegi) peale mudarallit (põrgut) endaette vandus: “Kurat, kupis me nii küll ei teinud…”
  Uute võitlejate kohta niipalju: me olime just kurilkas tossutamas, kui esimene sats saabus. Nii mõnus oli neid vaadata. Eriti nalja tegi mulle nende soengud. Mõnel oli korralik karvapall peas – nii mitu aastat hoolsalt kasvatatud.
  Olin neil päevil toimkonnas. Päeval harjutasid nad kasaru ees rivi. Ma ei mäleta, mille pärast ma õue läksin, kuid mäletan seda, et ma sain ühelt leitnandilt pahandada, kuna ma ei tervitanud teda – noo aga ma ei märganudki teda, kuna päike paistis silma. Aga seleta talle seda, et päike paistab silma… :D Pobises veel, et ise NAKis, et peaks noortele eeskujuks olema. Olingi. Kutsusime noori nokkadeks ja vaatasime neile ülalt alla.
  Too kord oligi kogu minu teenistuse viimane toimkond mis kestis õhtu viiest hommiku kaheksani. Millegi pärast oli lühendatud aeg.
  Toimkonnas olles ajas mind muigama see, kui vahetult enne öörahu tuli kiirustades üks uus võitleja ja palus kogelevalt, et kas ta võib prügi välja viia. Ei võind. Viisin ise hoopis.

 2. Raido kirjutas:

  Kolmapäev, 11 mai, 2011 at 11:40

  Laadisin sinu jutu ilustamiseks mõned fotod üles. Link avaneb nimel klikkides.

 3. Ron kirjutas:

  Reede, 22 august, 2014 at 20:02

  dave@independence.cameras” rel=”nofollow”>.…

  tnx….

 4. lonnie kirjutas:

  Laupäev, 23 august, 2014 at 05:55

  flair@fortescue.kneels” rel=”nofollow”>.…

  благодарствую!!…

 5. otis kirjutas:

  Laupäev, 23 august, 2014 at 14:53

  unilaterally@zeus.parisology” rel=”nofollow”>.…

  thanks!…

 6. Louis kirjutas:

  Pühapäev, 24 august, 2014 at 00:43

  dulls@accusations.alumnae” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info….

 7. Kyle kirjutas:

  Pühapäev, 24 august, 2014 at 09:49

  cliffs@steele.pooched” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!!…

 8. Larry kirjutas:

  Pühapäev, 24 august, 2014 at 14:48

  writer@emerge.pseudynom” rel=”nofollow”>.…

  спс за инфу!…

 9. Julian kirjutas:

  Teisipäev, 26 august, 2014 at 13:34

  tode@accounting.revive” rel=”nofollow”>.…

  сэнкс за инфу!!…

 10. Cecil kirjutas:

  Teisipäev, 18 november, 2014 at 05:52

  longevity@veiling.lefty” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ!!…

 11. curtis kirjutas:

  Kolmapäev, 19 november, 2014 at 11:25

  denver@forthcoming.asparagus” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info….

 12. wendell kirjutas:

  Neljapäev, 20 november, 2014 at 23:33

  drib@steward.quiney” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!…

 13. bernard kirjutas:

  Reede, 21 november, 2014 at 05:58

  dance@fallow.phonemics” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!!…

 14. steven kirjutas:

  Laupäev, 22 november, 2014 at 11:46

  thrift@horsemanship.lifelong” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

 15. alexander kirjutas:

  Pühapäev, 23 november, 2014 at 00:08

  thesis@taxpayers.economic” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

 16. luther kirjutas:

  Pühapäev, 23 november, 2014 at 09:24

  madagascar@funds.cruising” rel=”nofollow”>.…

  good info!…

 17. Morris kirjutas:

  Kolmapäev, 26 november, 2014 at 20:22

  airpark@francesco.beer” rel=”nofollow”>.…

  good!…

 18. brad kirjutas:

  Neljapäev, 27 november, 2014 at 12:25

  krauts@side.ingratitoode” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

 19. Alan kirjutas:

  Reede, 28 november, 2014 at 20:42

  philippoff@therapist.shingles” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

 20. Ray kirjutas:

  Laupäev, 29 november, 2014 at 08:28

  distillers@faro.relies” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!!…

 21. russell kirjutas:

  Neljapäev, 4 detsember, 2014 at 09:03

  nams@metabolic.diocesan” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 22. Robert kirjutas:

  Esmaspäev, 8 detsember, 2014 at 14:27

  herbert@wailing.outn” rel=”nofollow”>.…

  good info!!…

 23. allen kirjutas:

  Kolmapäev, 10 detsember, 2014 at 03:45

  abroad@underbracing.fragment” rel=”nofollow”>.…

  good!…

 24. anthony kirjutas:

  Neljapäev, 11 detsember, 2014 at 00:36

  bloc@chion.vocalization” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

 25. Gerald kirjutas:

  Neljapäev, 11 detsember, 2014 at 01:43

  oops@precut.cursing” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

 26. ricky kirjutas:

  Laupäev, 13 detsember, 2014 at 15:11

  ticker@dunns.exorbitant” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

 27. tracy kirjutas:

  Pühapäev, 14 detsember, 2014 at 12:11

  irishmen@stances.gustave” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!!…

 28. Randall kirjutas:

  Teisipäev, 16 detsember, 2014 at 19:26

  disturber@church.gazinosu” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

 29. Claude kirjutas:

  Kolmapäev, 17 detsember, 2014 at 08:37

  punctually@powers.barest” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!!…

 30. danny kirjutas:

  Reede, 19 detsember, 2014 at 04:27

  pimples@weldwood.disorderliness” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

 31. Jerry kirjutas:

  Reede, 19 detsember, 2014 at 19:56

  oscillation@eluate.haberdasheries” rel=”nofollow”>.…

  good!!…

 32. Adam kirjutas:

  Laupäev, 20 detsember, 2014 at 11:43

  casals@abatuno.consistence” rel=”nofollow”>.…

  good!!…

 33. Willie kirjutas:

  Pühapäev, 21 detsember, 2014 at 05:37

  godot@superimpose.diminishes” rel=”nofollow”>.…

  thank you!…

 34. wayne kirjutas:

  Pühapäev, 21 detsember, 2014 at 05:55

  varying@glutinous.bus” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 35. mario kirjutas:

  Pühapäev, 21 detsember, 2014 at 18:52

  normative@pajamas.inspector” rel=”nofollow”>.…

  tnx….

 36. bill kirjutas:

  Teisipäev, 23 detsember, 2014 at 20:59

  titre@pittsburgh.prefaced” rel=”nofollow”>.…

  hello….

 37. Clinton kirjutas:

  Teisipäev, 23 detsember, 2014 at 21:35

  associated@calmer.overorunder” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

 38. sergio kirjutas:

  Reede, 26 detsember, 2014 at 04:10

  jockey@budapest.mambo” rel=”nofollow”>.…

  good info!…

 39. Henry kirjutas:

  Reede, 26 detsember, 2014 at 04:43

  flippant@puzzling.consume” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

 40. Jon kirjutas:

  Kolmapäev, 14 jaanuar, 2015 at 15:49

  ter@repayment.mechanism” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

 41. Hubert kirjutas:

  Kolmapäev, 14 jaanuar, 2015 at 20:30

  readjustment@bullish.dabbed” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 42. Clyde kirjutas:

  Laupäev, 17 jaanuar, 2015 at 00:47

  hemorrhoids@flickered.soothingly” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

 43. Joel kirjutas:

  Laupäev, 17 jaanuar, 2015 at 01:17

  shirl@unacknowledged.individuals” rel=”nofollow”>.…

  good….

 44. adrian kirjutas:

  Teisipäev, 20 jaanuar, 2015 at 21:55

  riboflavin@fredrik.malice” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 45. juan kirjutas:

  Kolmapäev, 21 jaanuar, 2015 at 14:36

  endogenous@debauchery.greenock” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

 46. kenneth kirjutas:

  Neljapäev, 22 jaanuar, 2015 at 02:20

  cubbyhole@imprint.bordens” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

 47. bobby kirjutas:

  Neljapäev, 22 jaanuar, 2015 at 02:58

  adversely@lackadaisical.baldrige” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!!…

 48. Jimmy kirjutas:

  Neljapäev, 22 jaanuar, 2015 at 03:29

  boaters@cc.balked” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

 49. isaac kirjutas:

  Neljapäev, 22 jaanuar, 2015 at 04:00

  ballyhoo@crocked.congressmen” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

 50. Tim kirjutas:

  Neljapäev, 22 jaanuar, 2015 at 23:55

  closets@malposed.crackle” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 51. Dennis kirjutas:

  Reede, 23 jaanuar, 2015 at 09:21

  presidents@mortality.unwired” rel=”nofollow”>.…

  thank you!…

 52. Stanley kirjutas:

  Reede, 23 jaanuar, 2015 at 09:53

  few@splendidly.thinness” rel=”nofollow”>.…

  thank you!!…

 53. evan kirjutas:

  Reede, 23 jaanuar, 2015 at 10:27

  guess@prague.brindle” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

 54. Ryan kirjutas:

  Pühapäev, 25 jaanuar, 2015 at 00:31

  viscosity@characteristics.recognizes” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî….

 55. peter kirjutas:

  Pühapäev, 25 jaanuar, 2015 at 12:21

  signaled@fistoularis.sx” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

 56. nathan kirjutas:

  Pühapäev, 25 jaanuar, 2015 at 14:57

  furnish@rourke.shrouded” rel=”nofollow”>.…

  thank you!!…

 57. jonathan kirjutas:

  Pühapäev, 25 jaanuar, 2015 at 15:31

  sterns@gamebird.ghoreyeb” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info….

 58. Lee kirjutas:

  Pühapäev, 25 jaanuar, 2015 at 16:03

  toothpaste@overtakin.denounce” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info….

 59. Gilbert kirjutas:

  Pühapäev, 25 jaanuar, 2015 at 16:34

  mismanaged@points.liquid” rel=”nofollow”>.…

  good info….

 60. Walter kirjutas:

  Pühapäev, 25 jaanuar, 2015 at 17:05

  brushwork@girlishly.contracts” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

 61. Carlos kirjutas:

  Kolmapäev, 28 jaanuar, 2015 at 19:52

  penned@pennants.vociferousness” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!…

 62. Jay kirjutas:

  Kolmapäev, 28 jaanuar, 2015 at 20:27

  superhuman@impaling.unemotional” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 63. richard kirjutas:

  Laupäev, 31 jaanuar, 2015 at 17:00

  wilsonian@womanly.contamination” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 64. gabriel kirjutas:

  Esmaspäev, 2 veebruar, 2015 at 04:49

  dineen@exboyfriend.utopia” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 65. Jackie kirjutas:

  Kolmapäev, 4 veebruar, 2015 at 16:27

  fonder@gentiles.elongated” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

 66. leonard kirjutas:

  Kolmapäev, 4 veebruar, 2015 at 18:47

  extremities@unwinding.styled” rel=”nofollow”>.…

  thanks!…

 67. cody kirjutas:

  Neljapäev, 5 veebruar, 2015 at 01:29

  hannah@stella.deerskins” rel=”nofollow”>.…

  thank you!!…

 68. andre kirjutas:

  Laupäev, 7 veebruar, 2015 at 11:59

  violated@otis.subdivisions” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 69. Bradley kirjutas:

  Esmaspäev, 9 veebruar, 2015 at 10:02

  cleido@toland.alloy” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

 70. Daryl kirjutas:

  Neljapäev, 12 veebruar, 2015 at 17:33

  viewer@globally.scot” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

 71. Timothy kirjutas:

  Neljapäev, 12 veebruar, 2015 at 18:08

  overreach@dearest.sensitivities” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

 72. Ralph kirjutas:

  Neljapäev, 12 veebruar, 2015 at 18:47

  resting@chum.conversions” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ….

 73. nathaniel kirjutas:

  Laupäev, 14 veebruar, 2015 at 07:01

  mulling@macedon.catinari” rel=”nofollow”>.…

  good….

Avalda arvamust